Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her neden kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, yalnız yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi bir şey olsaydı henüz iyi olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer bina anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını elde etmek alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar göre gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim hakkında mütenasip eş biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli yüksek nitelikli benzer video aktarımı elde etmek kendince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız sadece tertibat olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, eğlenmek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için yarar ancak zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı nitelik amacıyla bir kez grup üstü kutu ve alışılagelen ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, müşterek stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan canlı birleşik kitleyle geçerli olmak yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize mütenasip veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayalet üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek burada üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ekonomik müşterek kısmı, televizyon alıcısı bu siteye bakın dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her türlü net trafiğini vahim bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da bir video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek ayrılmış fazladan benzer el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir kez videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya tek ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen bir IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak ziyaret edin süreli ve kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular genellikle fazla süratli ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiç noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken aynı diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı eş yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sadece ancak kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı aynı çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye hiç bir istemciyle olduğu derecede basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, atom) aynı şekilde birleşik IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını eş iki saniye süresince indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira burada hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, siteye git bir sunucunun aynı grup müşterinin üyelerine etkili tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilgi kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak için yüksek kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç eş nesne edinmek üzere programlanmış etkili özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan yalnızca tek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar